Stanisław Dziekoński, przez dwie kadencje (2012-2020), pełnił funkcję Rektora Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Jego bogate osiągnięcia obejmują tytuł Profesora Nauk Społecznych oraz wyróżnienie Doktora Honoris Causa Wschodnioeuropejskiego Uniwersytetu Narodowego im. Łesi Ukrainki w Łucku na Ukrainie. Jest także Honorowym Obywatelem Miasta i Gminy Brok nad Bugiem.
Znakomity naukowiec, autor ponad 200 publikacji naukowych, Stanisław Dziekoński brał aktywny udział w wielu projektach badawczych, zarówno w Polsce, jak i za granicą – szczególnie we Włoszech i Niemczech. Jego współpraca z Polikliniką Gemelli w Rzymie zaowocowała powstaniem prestiżowego Wydziału Medycznego Collegium Medicum UKSW.
W latach 2016-2020 Stanisław Dziekoński pełnił funkcję Zastępcy Przewodniczącego Komisji ds. Innowacyjności i Współpracy z Gospodarką Konferencji Rektorów Akademickich Szkół Polskich. Był także Przewodniczącym Komisji Nauki, Innowacji i Środowiska Polskiego Komitetu Olimpijskiego oraz Przewodniczącym Rady Naukowej Centrum Cyfrowej Nauki i Technologii UKSW.
Stanisław Dziekoński odegrał istotną rolę w rozwijaniu dziedzin medycznych. Wprowadził inicjatywy budowy trzeciego kampusu uniwersyteckiego, wraz z Transdyscyplinarnym Badawczo-Rozwojowym Centrum Cyfrowej Nauki i Technologii.
Jego wkład w naukę i edukację został doceniony. Został uhonorowany Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski, Medalem Komisji Edukacji Narodowej oraz Złotym Medalem Akademii Polskiego.
Otrzymał liczne wyróżnienia środowisk medycznych, w tym Medal im. Prof. Jana Nielubowicza oraz wyróżnienie przyznane przez Narodowe Stowarzyszenie Okulistów Włoskich. Jego praca kontynuowana jest także w ramach Medycznych Instytutów Naukowych, włączając Instytut Matki i Dziecka oraz Wojskowy Instytut Medyczny w Warszawie.
Profesor Stanisław Dziekoński pełnił rolę Rektora Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego przez dwie kadencje, od 2012 do 2020 roku.
W ciągu tych lat, Profesor Dziekoński zdobył tytuł Doktora Honoris Causa Wschodnioeuropejskiego Uniwersytetu Narodowego im. Łesi Ukrainki w Łucku na Ukrainie. Realizował ponad 200 publikacji naukowych oraz uczestniczył w projektach badawczych w Polsce, Włoszech i Niemczech.
W latach 2016-2020, pełniąc funkcję Zastępcy Przewodniczącego Komisji ds. Innowacyjności i Współpracy z Gospodarką Konferencji Rektorów Akademickich Szkół Polskich, przyczynił się do rozwijania współpracy akademickiej i innowacyjności.
Jego zaangażowanie w medycynę objawia się inicjatywą budowy trzeciego kampusu uniwersyteckiego z Transdyscyplinarnym Badawczo-Rozwojowym Centrum Cyfrowej Nauki i Technologii.
W trakcie tych lat, Stanisław Dziekoński otrzymał znaczące wyróżnienia, w tym Krzyż Kawalerski Orderu Odrodzenia Polski, Medal Komisji Edukacji Narodowej i Złoty Medal Akademii Polskiego.
Jego zaangażowanie kontynuowano w ramach Medycznych Instytutów Naukowych, obejmujących Instytut Matki i Dziecka oraz Wojskowy Instytut Medyczny w Warszawie.
Warsaw New Tech University Foundation
© 2024 Warsaw New Technology Foundation